:: Misel Gvozdenovic official site ::
Dobrodosli na prvi,jedini,najbolji official fan site mladog pevaca Misela Gvozdenovica.

REGISTRUJTE SE kako biste mogli pristupiti kompletnom sadrzaju foruma!(videti slike,snimke,download.itd)

Join the forum, it's quick and easy

:: Misel Gvozdenovic official site ::
Dobrodosli na prvi,jedini,najbolji official fan site mladog pevaca Misela Gvozdenovica.

REGISTRUJTE SE kako biste mogli pristupiti kompletnom sadrzaju foruma!(videti slike,snimke,download.itd)
:: Misel Gvozdenovic official site ::
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Indira Radić

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Indira Radić Empty Indira Radić Čet Jul 15, 2010 11:52 am

Milica

Milica
Srce kad poludi
Srce kad poludi

[You must be registered and logged in to see this image.]

Indira Radić je srpska pop-folk pevačica. Sa karijerom od gotovo dve decenije, spada u sam vrh srpske estrade.

Detinjstvo

Rođena je 14. juna 1966. godine, u selu Dragalovci, između Doboja i Banjaluke. Roditelji su kod male Nine, kako su je zvali rano uočili njen talenat za pevanje. Indira od malih nogu učestvuje na gotovo svim muzičkim manifestacijama koje su se održavale u njenoj okolini, i uglavnom odnosi pobede.U Doboju završava opšti smer medicinske škole.

Karijera

Godine 1992. mlada, anonimna pevačica snima svoj prvi solistički album, Nagrada i kazna, za produkcijsku kuću Južni vetar. Kao najveći hit sa ovog albuma izdvojila se pesma Iskreno mi kaži. Već 1993. Indira izdaje drugi album, koji nosi naziv Zbog tebe, a 1994. i treći, Ugasi me. Pesme sa ova dva albuma, koje su odmah našle svoj put do slušalaca, su: Tužna vrbo, Ugasi me, Još te pamte ruke moje a naročito pesma Moja će te ljubav stići. Na Indirinom četvrtom albumu, nazvanom Idi iz života moga, nalazi se evergrin srpske folk muzikepesma Sve da volim ona me učila.Godina 1996. bila je, izgleda jedna od presudnih za Indirinu karijeru. Sa albumom Krug počinje njen nagli uspon na jugoslovenskoj estradi. Prodat u rekordnom tiražu,

album Krug čuva velike hitove poput pesama Ujed za srce, Krug, Da kamen zaplače, Sin, Opasno je opasno i duet sa Ninom - Srebrna duga.

1997. godine Indira ima zadatak da ponovi uspeh prethodnog albuma, što ona delimično i čini - sa albuma Izdajnik izdvojile su se pesme Grom i Osvetnica, ali ogroman uspeh i još jednu veliku medijsku potvrdu Indiri donosi sedmi album - Voliš li me ti. Prva velika solistička turneja, prepune hale,
ogromni tiraži prodatih cd-ova i kaseta,i hit pesme (Decembar, Kafana, Voliš li me ti, Junačko srce) ovaj album, izdat za Zam produkciju, čine pogotkom. Sredinom 1999. u prodaju izlazi video kaseta Indira uživo, koja se prodaje širom bivše Jugoslavije.Novi milenijum donosi i jednu novu Indiru Radić. Godine 2000. Indira promenom imidža i produkcijske kuće (Grand Production), privlači ogromnu medijsku pažnju.Iste godine izdaje album Milenijum, sa čak deset pesama, od kojih su najpoznatije Popij jednu, Loše kombinacije i Drugarice moja. Već 2001. na svetlo dana izlazi Indirin deveti album, Gde ćemo večeras, koji ne ostvaruje veliki uspeh, ali na kome se, ipak, nalaze neki od hitova folk muzike 2001. godine: Gde ćemo večeras, Ko je ona žena, Vidi šta si sad bez mene, Ne boli to. Jubilarni deseti album, izlazi 2002. godine, pod nazivom Pocrnela burma. Na njemu se nalazi par reči kojima se Indira zahvaljuje svojoj publici na godinama podrške, ali i još jedan evergrin - pesma Lopov (duet sa Alenom Islamovićem), prepevana je na tri jezika, šest meseci uzastopno proglašavana je za hit meseca (na kraju za hit godine), a melodija pesme, namenjena mobilnim telefonima, preuzeta je više od milion puta.Još jedna presudna godina u karijeri Indire Radić, bila je 2004. Album Zmaj jedan je od najuspešnijih albuma u istoriji srpske diskografije.Od deset pesama, koliko se nalazi na albumu, osam je proglašeno za hitove (Zašto tako naopako, Vatromet, Pedeset godina, Bio si mi drag...), od kojih čak četiri za mega hitove: Moj živote da l' si živ, Tetovaža, Zmaj i Nisam sumnjala. Sve ove pesme donele su brojna priznanja, poput pevačica godine, album godine, najizvođenija pesma... Indira tada ostvaruje i veliki međunarodni uspeh - pored nastupa po Balkanu, na kojima je prisustvovalo više od 200.000 ljudi,Indiru su uživo slušali fanovi širom Evrope, SAD-a i Australije.U Bugarskoj, 2005. godine, Indira Radić dobija titulu najveće balkanske muzičke zvezde.Album Zmaj prodat je u više od 100.000 primeraka, a pesma Moj živote da l' si živ postaje najveći Indirin hit ikada, njena lična karta.

Sa pesmama Ljubav kad prestane, Uvek sam loša prvi put i Kazna za bezobrazne, sa albuma Ljubav kad prestane, Indira ulazi u pop vode. Međutim, najpoznatije iz te, 2005. godine, su April (hit godine), Maline i Rodni kraj. Lepo se provedi, naziv je cd-a i dvd-ja koje je Indira izdala 2007. godine. Ovog puta odlučila je da proširi krug ljudi sa kojima sarađuje, pa ovaj album predstavlja simbiozu kompozitora, tekstopisaca, modnih kreatora. Kose obojene u plavo, u elegantnoj haljini Bate Spasojevića, premijerno je, u emisiji Bravo Show, predstavila dve nove pesme: Uzvodno od ljubavi i pesmu Imali smo, nismo znali (još jedan duet sa Alenom Islamovićem). Najveći hitovi sa ovog albuma bile su, pak, pesme Lepo se provedi, Ne dolaziš u obzir i Upaljač.

Pije mi se, pije je singl, koji je popularna pevačica izdala 2008. godine, i za koju je snimljen kontraverzni spot. To je samo bila najava za njen četrnaesti album - krajem iste godine u prodaju izlazi album Heroji. Najtraženije pesme sa albuma su: Mazohizam, Na trapezu lokalnog cirkusa, Beograd spava i Hajde sestro (duet sa Ksenijom Pajčin), a pesma Heroji, spada među Indirine najveće hitove. Pored albuma Heroji, 2008. godine obrađuje pesmu Ako umrem sad, koju je prvo izvodio Slobodan Batjarević. Osim pevanjem, Indira se bavila i humanitarnim radom, za šta je dobila naradu Veliko srce, koju dodeljuju emisija Put humanizma i Fond princeze Katarine Karađorđević.
Pevačicu je ta nagrada inicirala da snimi duet sa Ivanom Plavšićem - sav prihod od njihove pesme Možda baš ti otići će za izgradnju sigurne kuće za decu sa invaliditetom.Iste godine dobija još jednu laskavu titulu. Naime, zbog prvog gej-poljupca

u jednom srpskom spotu (spot za pesmu Pije mi se, pije), kontraverzne pesme Upaljač i uopšte, zahvaljujući promovisanju liberalnih pogleda na svet, Indira Radić je proglašena za srpsku gej ikonu.[тражи се извор од 04. 2010.]

U zimu 2009. godine izdaje maxi singl - pesmu Pusti me, gotovo je ugušio uspeh pesme Živim da živim ako preživim. Ova pesma, koja je za jako kratko vreme postala jedan od Indirinih najvećih hitova,
predstavlja najavu za njen petnaesti album, koji će se pojaviti u proleće 2010. godine.

Diskografija

* Nagrada i kazna (1992)
* Zbog tebe (1993)
* Ugasi me (1994)
* Idi iz života moga (1995)
* Krug (1996)
* Izdajnik (1997)
* Voliš li me ti (1998)
* Milenijum (2000)
* Gde ćemo večeras (2001)
* Pocrnela burma (2002)
* Zmaj (2004)
* Ljubav kad prestane (2005)
* Lepo se provedi (2007)
* Heroji (2008)

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Copyright © MiselGvozdenovicOfficial4um | Design by: *KeKaKeXy*[sahd] | Hosted by: Forumotion

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions